KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 17102069
nr 1710 2069
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
Etsning, "Nina". Signerad, ex 2. Bildmått: 27x20 cm, yttermått inklusive ram: 46x37 cm
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 juni 2025
kl 19:21:02
3/6 21:18:18
16 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Greta Gerell
Läs mer om Greta Gerell